sobota 5. března 2016

Sto zvířat, HoliceKapela jede sérii ku propagaci svého nového alba "Ministerstvo mýho nitra".

Koncert ve všední den (čt) je obvykle nemilou nutností zavedených nebo zahraničních kapel, které jedou šńůru vystoupení na plný úvazek a tradiční zábavové pátky a soboty by jim nestačily.

Jak ale říkám  "blíže už to nebude" a navíc začátek v příjemných 19:00 překoná i ten čvrtek :-)
 
V prvním nakouknutí do sálu to vypadalo, že jsme si spletli budovu, kde se pořádá ples, v zadní části místnosti stoly s vážně vypadajícími tvářemi lidí kolem nich a vůbec nic, co by nasvědčovalo tomu, že se bude hrát muzika jinší, než dechovka.

Věková i sociálně statusová všehochuť návštěvníků, kteří posléze zcela naplnili sál stejně nestačila na to, abych jsa oblečen v black-blocu jako na metalovou řežbu nepůsobil jako cizí zvíře:) Nicméně pár dredařů a extrentrickcých individuí v maskáčích apod. tento pocit nepatřičnosti spolehlivě zahnali.

 
Protože od alba "Rozptýlení pro pozůstalé" jsem kapelu přestal sledovat pro její unylou uondanou ponalost a na koncertě byl naposled před dlouhými lety, trochu jsem se obával, co z toho bude.

Koncert byl ale úžasný,  včetně starých pecek z prvních alb. Histriónství hudebníku se nezapře a hraní tak spestřovaly různé kejkle s nejrůznějšími rekvizitami a předměty vybavení domácnosti, jako je zvon na odpad, kartáč apod. 

Musím se sklonit před výkonem kapely, která hraje s přestávkou po hodině a půl skoro tři hodiny.
Je to docela nezvyk, po 20-30 minutových setech garážových kapel, které když se řve z obecenstva o přídavek, krčí rameny a hrají znova něco ze začátku, protože už nemají další songy :) Xichtokniha, odkaz na událost:

https://www.facebook.com/events/466305193565796/Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.